KEZDŐLAP | Hírek ↓

Köszöntjük a Monorierdei Fekete István Általános Iskola (OM: 037757) honlapján!

Iskolánk, iskolám, iskola kimondva és hallva e szavakat a másodperc tört része alatt mindannyiunkban az emlékek, az élmények sokasága elevenedik meg. Lehetnek jók, rosszak, a kötődésünk lehet életreszóló, de feledhető, kellemetlenségekkel terhes is.

...Nevelőmunkánkkal szemben alapvető követelmény, hogy segítsük felszínre hozni tanítványainkban azokat az értékeket, amelyekkel építheti közösségét. Ismerve önmagát tudjon és akarjon érte tenni, illetve alkalmazkodni is ahhoz. Képessé kell tenni arra, hogy a közösség érdekeit felismerje. Emberi kapcsolataiban valósuljon meg a másik ember személyiségének tisztelete. El kell érnünk, hogy nyitottabbá váljék intézményünk és a hagyományos kapcsolattartási formákat tartalmilag gazdagabbá tegyük.

észlet a Pedagógiai Programunkból/

Szolgálni a jót, lobogásra és világosságra gyújtani azokat, akik keresik és várják a Szépet, hogy világosságra, örömre és szeretetre gyúljanak önmaguk és gyújtsanak másokat is.
/Fekete István/

Kedves Szülők, Tanulók!

Akinek problémája van a KRÉTA rendszerbe való belépéssel, a következő e-mail címen kérhet segítséget:
blaskozsuzsanna@gmail.com

Amennyiben egy pedagógus kollégától szeretnének kérdezni, azt az adott pedagógus személyes e-mail címére írva tehetik meg.
Pedagógusok elérhetőségei

Dátumok

Cikkek

Járványügyi protokoll a Monorierdei Fekete István Általános Iskolában
Megjelent: 2020. 09. 09.
Az 2020/2021. tanévben az Oktatási Hivatal a járványügyi készenlét idejére eljárásrendet dolgozott ki a köznevelési intézményekre vonatkozólag.

Ez a következő linken olvasható:

Ugrás az oldalra és PDF megtekintése

A Monorierdei Fekete István Általános Iskolára vonatkozó speciális kiegészítések:

• Az iskolába való belépéskor, a bejáratnál kézfertőtlenítőt biztosítunk.
• Az alsós évfolyamon tanulók az intézmény Szabadság utcai bejáratán jöhetnek be és hagyhatják el az intézményt.
• A felső évfolyamon tanulók az intézmény Gyöngyvirág utcai bejáratán jöhetnek be és hagyhatják el az intézményt.
• Az intézménybe látogató felnőttek részére az intézmény elhagyásáig szájat és orrot eltakaró maszk viselése kötelező.
• A tanítási órákon, foglalkozásokon a gyermekek számára a maszk viselése lehetséges, de nem kötelező.
• Beteg lázas gyermek nem jöhet iskolába. Amennyiben egy tanuló napközben belázasodik, illetve betegség tüneteit mutatja, akkor a többi tanulótól elkülönítjük, a szülőt értesítjük. Kérjük a szülőket, hogy a lehető legrövidebb időn belül vigye haza a beteg gyermeket.
• A várakozás, csoportosulás elkerülése érdekében kérjük, hogy bármilyen hivatalos ügy intézése vagy a pedagógusokkal történő konzultáció előtt, telefonon kérjenek időpontot és maszkban érkezzenek a megbeszélésre.
• Felhívjuk a szülők figyelmét arra, ha a gyermek hiányzik az iskolából, egyéb családi okok miatt, akkor is csak orvosi igazolás bemutatásával jöhet újra iskolába. Kérjük, hogy a gyermekorvos írja rá az igazolásra, hogy közösségbe mehet. [...]
Teljes cikk megtekintése